Vanilla Ice de Tamise

Hřebec je promyšleně prochovaný na aktuálně velmi výkonné koně s cílem podržet si zachování atraktivní barvy. Vanila Ice je žlutý hřebec s téměř 56% plnokrevné krve, která je prověřena ve sportu.

Vanilla Ice de Tamise
  • Rok: 2021
  • Pohlaví:
  • Původ: Kasanova de la Pomme x Cream on Top x South Gale XX
  • STAMM: Palomino
  • Zapsán pro plemennou knihu: AES, Old, CS
  • Připouštěcí poplatek: 200Eur + 300Eur doplatek za březost (zvýhodněná cena pouze v roce 2024 v Hřebčíně RUF!)
  • Hřebec je promyšleně prochovaný na aktuálně velmi výkonné koně s cílem podržet si zachování atraktivní barvy. Vanila Ice je žlutý hřebec s téměř 56% plnokrevné krve, která je prověřena ve sportu.
Kasanova de la Pomme Bamako de Muze Darco
Fragance de Chaluz
Everlychin de la Pomme Malito de Reve
Werly Chin de Muze
Laguna van´t Verahof Cream on Top Concorde
Zulu
Southern Queen XX South Gale XX
Comedy Queen XX

Vanilla Ice de Tamise je původově nabitý skokově prověřenými koňmi a je zajímavý i pro chovatele výkonných sportovních koní, žlutá barva je už jen třešničkou pro milovníky netradičních barev a přináší i do chovu barevných koní velmi kvalitní krev.

Otec BWP Kasanova de la Pomme

Elitní vítěz korungu BWP se etabloval stejně úspěšně i do sportu, na svém kontě má vítězství v prestižní světové soutěži hřebců Sires of the World s Koenem Vereecke v Lanakenu, kde porazil i Dominatora. Jen za loňský rok 2023 ukazuje, že dokáže chodit čistě nejvyšší parkury a je schopen podávat vyrovnané výkony celou sezonu, např. 2023 – 2. v Grand Prix  155 Frankfurt (GER), 3. v GP 155 Valkenswaard (NED), 6. v GP Rome 160 (ITA), 7. v GP 155 Braunschweig (GER), 3. v GP Opglabbeeck 145, 7. v GP Opglabbeeck 155 (BEL), 11. v GP Paris 160 (FRA), 4. v GP Falsterbo 160 (SWE).

Jeho potomstvo je zatím velmi mladé, ale z prvního ročníku lze jmenovat BWP H5 Origi Horta – vítěz Grand Prix 145 v Lier, 4. v Grand Prix 160 v Morlerry, BWP Pommery van het Jizeren Lindehof – 9. v Grand Prix 155 Vejera de la Brontera (ESP) nebo DSP Kaskado – prémiovaný hřebec na Showcase of the Best 2019.

Původ hřebce Kasanova lze shrnout do superlativů a to nejen ze strany otce, ale také matky. Jména jako Bamako de Muze ( jeho matka dala také hřebce Mylord Carthago), Darco, Jalisco B, Malito de Reve, Cumano, Quidam de Revel, Nabab de Reve, Chin Chin splňují nejpřísnější nároky chovatelů skokových koní. Kromě světových linií pochází z velmi silné rodiny, matka Kasanovi, klisna Everlychin de la Pomme byla vicemistryní Belgie 6tiletých a skáče CSI 160, její matka Werly Chin de Muze /150/ je zařazena v programu nejlepších klisen světa Mares of matcha, které jsou pečlivě vybrány a používány k produkci embryí. Pochází z rodiny Querly Chin, která sama skákala těžké soutěže stejně jako její matka Kerly /160/, což jsou již čtyři matky v pedigree po sobě, které dokázali skákat ty nejtěžší soutěže. Z této rodiny pochází také Vagabond de la Pomme nebo I´am Special de Muze.

Matka BWP Laguna van´t Verahof je nositelkou zajímavé barvy plavák, kterou zdědila po svém otci Cream on Top. Ve sportu dala např. Popeye de Tamise CSI 145, Olympia de Muze 135 nebo Olympic de Muze – CCI3*.

- KWPN Cream on Top (Concorde po Voltaire x Roven xx), který také velmi dobře sportoval na mezinárodní úrovni 140cm. Jako plemenný hřebec byl v Holandsku velmi oblíbený a dokázal dát velmi dobré sportovní koně až na úroveň CSI 160, např. Cream Couleur HDH, Ivory HDH, z dalších výborných sportovců lze jmenovat Crusador Z /155/, Italy HDH /145/, Oke /145/, I Am /145/, Cameleon Z /140/, Hebikdat /140/, Hedge Fund HDH /140/, Kees HDH /140/, Miss Moneypenny /140/ atd. Jeho potomci se prezentovali i v soutěžích všestrannosti a v chovu po něm bylo zařazeno několik plemeníků – Caracas, Jemeentehuis a další. *Jeho otec Concorde je Mistr Holandska 1994 a byl dodavatelem koní do Grand Prix, kromě toho měl také nejvíce potomstva v soutěžích MS mladých koní v Lanakenu, z toho dva vítěze -Loncord a Larone. V roce 2004 byl zvolen KWPN koněm roku a byl nejmladším hřebcem s titulem Preferenc. Jeho otce Voltaire není ani třeba představovat. Matka Concorde, klisna Flyer je dcerou legendy Marco Polo a je pravou sestrou Vivaldiho, který v USA získal ocenění „Speed horse of the Year“.

*Jeho matka Zulu HDH v Holandsku sportovala ve všech disciplinách, např. na úrovni CCI3* a dala ve sportu rovněž velmi dobré koně, např. Elien CSI 160, Fame HDH 140 aj. Otec Zulu, hřebec Roven xx byl licentován do PK KWPN, kde dával koně do všech disciplin – Bob the Builder – CCI4*-L, Calou – 160, 2. v Grand Prix 150 Oliva, Winieb – drezurní Grand Prix, mateřský otec Zulu je Gran Corado po Grannus.

- Matka Laguny, klisna Southern Queen je plnokrevná, ale prosadila se ve skokovém mezinárodním sportu až na úroveň 135cm. Pochází z linie Relic a její původ sahá také k osvědčeným skokovým hřebcům jako Deux pour Cent, Ksar nebo Djebel. Především byla velmi úspěšná v chovu, kde dala několik významných koní ve sportu – Heras van´T Verahof - umístěný v Grand Prix na úrovni 160, Vetrichta van´t Verahof CSI 140, dále military koně na úrovni CCI4* jako Fletcha van´t Verahof, Leipheimer van´t Verahof, CCI3* Extebaria van´t Verahof, Southern King V, Nocentini van´t Verahof a další.